HAKKIMIZDA

UBA International yerli ve yabancı spor adamlarından oluşan ve küresel basketbolun ülkemizde en önemli temsilcisi olmayı hedefleyen Türkiye merkezli bir sportif organizasyon ve danışmanlık ekibidir.

Türkiye, Avrupa ve ABD kökenli isimlerin güç birliği yaratarak, yatırım ve başarının doğru orantılı büyüdüğü Türk basketbolunda eksikliği hissedilen özel etkinlikler ve spor burslarına odaklanarak gençlere hizmet etmektedir.

Düzenlediği uluslararası organizasyonlar ile birden çok ilke imza atan UBA International spor kamuoyunda farklılaşarak öne çıkmıştır.

2015 yılında faaliyetlerine başlayan UBA International Türkiye’nin ilk yabancı basketbolcu kampları ile maçlar düzenlerken ülkemizin ilk NCAA (Amerikan Kolej Sporları Birliği) basketbol seçmelerini ABD’den gelen gözlemcilerin katılımıyla gerçekleştirerek büyük ilgi toplamıştır.

Türkiye’den bir organizasyonun ilk kez davet edildiği U18  ve U16 turnuvalarında gençlerimizi Orlando ve Charlotte şehirlerinde lise ve kolej ve koçlarına takip ettiren UBA International, birçok gencimize kampları ve eğitim hizmetleriyle ABD’de okuma fırsatı tanıyarak ilkleri yaşatmaya devam etmiştir.

Bir spor ve iletişim devi olan NCAA adına Türkiye’de showcase (seçme) düzenleme yetkisine sahip tek organizasyon olan UBA International, ABD’nin en köklü eğitim ve spor kurumlarından biri olan Georgetown University’nin Türkiye temsilciliğini de bünyesine katmıştır.

Avrupa’nın prestijli üniversite liglerinden ISBL (International Students Basketball League) ile de ortak çalışmalar yapmak üzere anlaşan UBA International, spor ile eğitimi iç içe sokarak hem yurt içi hem yurt dışında da burs imkanı sağlayan etkinlikler yapmak üzere harekete geçmiştir.

KURUMSAL

VİZYONUMUZ: Ülkemizde küresel basketbolun en önemli organizasyon ekibi olmak, gerçekleştirdiği etkinliklerle ulusal basında düzenli olarak yer bularak Türk sporuna, turizmine ve gençliğine katkıda bulunmak.

MİSYONUMUZ: Faaliyette bulunduğumuz sürece spor ve sporcuya saygısı üst seviyede tutup karşılıklı güven esasına dayalı olarak tüm katılımcı ve paydaşlarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılamak.

DEĞERLERİMİZ: Spora ve sporcuya saygılı | Birlikten güce inanan | Dinamik ve sürekli | Vizyoner yapıda | Gençlere karşı duyarlı| Memnuniyet odaklı

HİZMETLERİMİZ: Yurtiçi ve yurtdışı kampları | Eğitim danışmanlığı | Profesyonel sporcu danışmanlığı | Spor okulları organizasyonu | Turizm ve medya hizmetleri

ETKİNLİKLERİMİZ

Ocak, 2015

UBA TURKEY GAMES

Türkiye’nin ilk profesyonel yabancı basketbolcu kampı. Dünyadaki örneklerinin aksine 4 kıtadan ülkemize gelen profesyonel sporcular aralarında değil; tek takım halinde TBL, TB2L ve TB3L temsilcilerine karşı mücadele etmiş ve katılımcılardan Esian Henderson Türkiye’ye transfer olurken Igor Avelino Bosna Ligi’ne imza atmıştır.

Haziran, 2015

UBA SKILL CAMP

Genç oyuncular için Çanakkale’de düzenlenen gelişim kampımıza NBA’den Patrick Patterson, Avrupa basketbolunun efsanesi Damir Mulaomerovic, Euroleague’den Danilo Andjusic ve Oklahoma City Thunder koçu Mike Terpstra ile Türk basketbolunun abisi Hurşit Baytok gibi birçok isim katılmış ve şehir merkezinde büyük bir festival düzenlenmiştir.

Temmuz, 2015

UBA ELITE TEAM

NCAA’den (Amerikan Kolej Sporları Birliği) Türkiye’ye ilk kez gelen bir özel davet üzerine U16 ve U18 seviyesinde tarafımızdan kurulan iki takım Amerikan lise ve üniversitelerinin yakından takip ettiği Battle Of The Best ve Peach State Summer Showcase turnuvalarında ABD’de ülkemizi temsil etmiştir.

Ağustos, 2015

UBA PRO EXPOSURE

Çoğunluğu ABD’den olmak üzere Kongo, Somali ve Danimarka asıllı profesyonel oyuncular Gloria Sports Arena’da bir araya gelip iki takıma ayrılarak yapılan müsabakalar sonucunda Avrupa’dan teklifler almış ve Hidayet Türkoğlu’nun da ziyarette bulunduğu kampımız yine ses getirmiştir.

Ocak, 2016

UBA TURKEY GAMES II

İlki 2015’te düzenlenen profesyonel oyuncu kampının tekrarı,
Yabancı sporcular İstanbul’da toplanarak bir araya gelmiş ve bu sene ülkemizi Avrupa’da temsil eden Büyükçekmece Belediyesi başta olmak üzere Bursaspor, Işıkspor, İTÜ gibi ekiplerle karşılaşmışlardır.
Esenler Belediyesi ile çocuklar için ortaklaşa düzenlenen bir şenlik ile çevre halkın ilgisi basketbola çekilmiştir.

Ocak, 2016

UBA KARADAĞ GELİŞİM KAMPI

Türkiye’den ve Avrupa’dan bir grup elit genç oyuncunun katıldığı bireysel gelişim ve hazırlık kampı.
KK Buducnost ve KK Orion Budva gibi rakiplere karşı yapılan müsabakalarda sporcular kendilerini test etme imkanı bulmuşlardır.
Marko Rajovic, Branko Maksimovic ve Milos Rajovic gibi tecrübeli isimler eşliğinde 1 hafta boyunca özel çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Nisan, 2016

Showcase I (2016) - Showcase event (Turkey), at F.M.V. ISIK OKULLARI ISTANBUL in Istanbul, Turkey, April 16 - April 17 2016 - NCAA Approved

2 gün boyunca İstanbul’da gerçekleştirilen müsabakalar TBF TV aracılığı ile canlı yayınlanarak burs verilecek nitelikte oyuncu arayan Amerikan Üniversiteleri’ne izlettirilmiş ve etkinliğe yoğun ilgi olmuştur.
NCAA kariyerli milli basketbolcu Engin Atsür, tecrübeli koç İhsan Bayülken ve Survivor Anıl gibi isimler de organizasyona renk katmışlardır.

Haziran, 2016

UBA ALANYA GELİŞİM KAMPI

Türkiye ve çevre ülkelerden gelen genç sporcular için pozisyonlarına özel eğitim kampı.
Oyun kurucu, forvet ve pivot özelliklerini geliştirmek isteyen basketbolcular Alanya’da Murat Aşkın, Adin Adinovic, Branko Maksimovic, Edi Dzelalija ve Muharem Vugdalic gibi tecrübeli koçların yanı sıra Sırbistan U20 Milli Takımı antrenörü Marko Barac eşliğinde oyun okuma, karar verme ve şut mekaniği özelliklerini geliştirmişlerdir.

Temmuz, 2016

UBA ELITE TEAM II

Amerika’ya müsabakalarda yer almaya giden ikinci UBA International kafilesi.
YBOA (Youth Basketball Of America) tarafından davet edilerek Orlando’da düzenlenen gençler turnuvalarına katılan UBA Elite Team Florida eyaleti bünyesindeki Downey Christian, West Oaks, Christian Preparatory gibi liseler ile University Of Central Florida ve University Of Tampa kolejlerine ziyaretlerde bulunarak gençleri spor bursları ile tanıştırmıştır.

Temmuz, 2016

Showcase II (2016) - Izmir (Turkey) Men's Summer Showcase 2016, at Bornova Kapali Spor Salonu in Izmir, Turkey, July 23 2016 - NCAA Approved

Amerikan Kolej Basketbolu seçmelerinin İzmir ayağı.
Bornova Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliğin hava atışını Hüseyin Beşok yaparken internetten canlı yayınlanan mücadeleler iki gün sürmüştür.
75 öğrencinin katılım gösterdiği organizasyon yine spor kamuoyunda ses getirmiş ve yetenekli gençlere burs fırsatı tanınmıştır.

Temmuz, 2016

Showcase III (2016) - Izmir (Turkey) Women's Summer Showcase 2016, at Bornova Kapali Spor Salonu in Izmir, Turkey, July 24 2016 - NCAA Approved

Türkiye’de ilk kez kız basketbolculara da kapılarını açan etkinliğin ikinci ayağı yine Bornova’da ve Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenmiş olup ciddi katılım sağlanmıştır.
ABD, Hollanda, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ’dan uzmanların yerli ve yabancı sporcuları takip ettiği maçların düzenli aralıklarla İzmir’de düzenlenmesi talep edilmiştir.

Ocak, 2017

İTALYA TURNUVASI

Bu sene 28.’si düzenlenen İtalya’nın en prestijli altyapı turnuvalarından Trofeo Bruna Malaguti’de UBA International’ı temsilen yetkilimiz Marko Rajovic tarafından müsabakalara götürülen U16 Karadağ ekibi mücadele etmiştir.
İtalya 1. Lig ekiplerinin altyapılarına karşı oynanan maçlarda yer alan oyuncular ekseriyetle UBA International’a bağlı olan KK Sutomore (Karadağ) kulübü sporcularıdır.

Ocak, 2017

UBA ANTALYA VIP KAMP

Türkiye ve çevre ülkelerden gelen genç sporcular için pozisyonlarına özel eğitim kampı.
Oyun kurucu, forvet ve pivot özelliklerini geliştirmek isteyen basketbolcular Antalya’da başta İsmail Beleş olmak üzere tecrübeli koçlarla çalışarak oyun okuma, karar verme ve şut mekaniği özelliklerini geliştirmişlerdir. Ayrıca Kepez Belediye takımıyla özel bir maç yapılmıştır.

Nisan, 2017

Showcase IV (2017) - Showcase event (Turkey), at F.M.V. ISIK OKULLARI ISTANBUL in Istanbul, Turkey, April 29 - April 130 2017 - NCAA Approved

2 gün boyunca İstanbul’da gerçekleştirilen seçme müsabakaları burs verilecek nitelikte oyuncu arayan Amerikan Üniversiteleri’ne izlettirilmek üzere kaydedilmiş ve etkinliğe yoğun ilgi olmuştur.
NCAA kariyerli milli basketbolcu Deniz Kılıçlı, tecrübeli koç İhsan Bayülken, Demir İnşaat Büyükçekmece oyuncusu Jerry Johnson ve yardımcı antrenörü Ferhat Şehit, New Mexico State Basketbol Koçu Marc Hsu gibi isimler de organizasyona renk katmışlardır.

Temmuz, 2017

UBA ELITE TEAM III

Amerika’ya müsabakalarda yer almaya giden üçüncü UBA International kafilesi.
Orlando’da düzenlenen iki AAU (NCAA Onaylı Turnuva) turnuvasına katılan UBA Elite Team, Florida eyaleti bünyesindeki Downey Christian, West Oaks, Christian Preparatory gibi liseler ile University Of Central Florida ve University Of Tampa kolejlerine ziyaretlerde bulundu.

Temmuz, 2017

Showcase V (2017) - UBA International Ankara - NCAA Approved

2 gün boyunca Ankara’da gerçekleştirilen seçme müsabakaları burs verilecek nitelikte oyuncu arayan Amerikan Üniversiteleri’ne izlettirilmek üzere kaydedilmiş ve etkinliğe yoğun ilgi olmuştur.
ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri Ankara Güneş Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Ankara Showcase 2017’de Türkiye’de Süper Lig seviyesinde de oynamış olan milli basketbolcu Nezih Özbakır özel bir ziyarette bulunarak genç basketbolcular ile sohbet etmiştir.