ELITE TEAM

UBA Showcase etkinliklerine katılan sporcular arasından oluşturulan yıldız ve genç takım seviyesindeki ikişer takım ABD’de düzenlenen turnuvalara 2015 ve 2016 Temmuz aylarında katılım göstermiştir.

ABD’nin altyapı seviyesindeki en büyük spor kurumlarından AmateurAthleticUnion (www.aausports.org) kapsamındaki turnuvalara özel davet alarak katılan “Elite Team” isimli takımlarımız burs verecek nitelikte oyuncu arayan lise ve üniversite koçlarının gözetiminde Amerikalı rakiplerine karşı müsabakalara katılmışladır.

Amerika’daki takımların ön elemeler sonucunda yer almaya hak kazandığı etkinliğe Avrupa’dan direkt davet alarak giden ilk takım ayrıcalığına UBA International kafilesi sahip olmuştur.

2015 yazında Georgia’nın Augusta ve Kuzey Carolina’nın Charlotte şehirlerinde mücadele eden UBA Elite, 2016’da Florida’nın Miami ve Orlando şehirlerinde hem müsabakalara katılmış hem de çevre okulları gezerek spor programlarını yakından takip etme şansına erişmiştir.

Florida eyalet şampiyonu West Oaks Academy ve BC Christian Academy gibi rakiplerle başa baş mücadele ederek üst turlara tırmanan Elite Team, ABD’nin önemli spor ve eğitim kurumlarından TheConrad Academy ziyareti esnasında ABD’li koçlar nezdinde antrenmanlarda bulunmuş ve gerek ev sahibi gerek ise Latin Amerikalı takımlara karşı galibiyetler elde etmiştir.

The Universal Studios gezisi gibi sosyal aktivitelere de yer veren Elite Team organizasyonu geleneksel hale gelmiş olup, ABD’de spor bursu almak isteyen gençler için muhtemel rakiplere karşı maçlar içermekte ve ilgili koçların gözetiminde gençlerin şansını ciddi şekilde arttırmaktadır.

BİZİMLE HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

  • 2 + 55 =