PRO EXPOSURE

“ExposureCamp” ya da “Free Agent Camp” olarak da adlandırılan ve özellikle ABD’de hem NBA takımları hem de ABD dışından oyuncu beğenmek adına gelen takımlar için her düzeyde senelerdir düzenlenen profesyonel oyuncu kampı türüdür. Bu organizasyon türü oyuncuların kulüp yetkilileri tarafından çıplak gözle idman ve maçlarda izlenilmesi sayesinde en doğru şekilde oyuncu tercihi yapılmasını sağlamaktadır.

2015 Ocak ayında Türkiye’de ilk kez UBA International tarafından düzenlenen ExposureCamp organizasyonu “UBA Turkey Games” adı altında gerçekleştirilmiş ve dünyadaki örneklerinin aksine sporcular aralarında değil; beraber bir takım oluşturarak ciddi bir kulüp temposunda çalışmalar yapmış ve farklı kıtalardan gelen oyuncular Türk kulüpleri ile hazırlık maçları oynamak üzere İstanbul’da buluşmuşlardır.

Bahçelievler Belediyesi’nin de destek verdiği UBA Turkey Games programı dahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (TBL), İstanbul DSİ (TB2L), Sakarya Büyükşehir Belediyesi (TB2L), Pertevniyal (TB2L), Acıbadem Üniversitesi (TB3L) ve FMV Işıkspor (TB3L) ile yapılan mücadeleler ses getirmiş; ABD’li EsianHenderson İstanbul DSİ’ye transfer olup Brezilya’lıIgorAvelino Bosna Ligi’ne imza atmıştır.

2015 Temmuz ayında çoğunluğunu ABD’lilerin oluşturduğu yabancı basketbolcular bu sefer Antalya’da bir araya gelirken UBA Pro Exposure adı altında gerçekleşen kampta oyuncular yine kulüp temposunda çalışmalarda bulunmuş ve aralarında oynadıkları müsabakalar yabancı basketbolcu arayışındaki ekiplere takip ettirilmiştir.

Oyuncular için düzenlenen bilgilendirici toplantılar bünyesinde son gün milli gururumuz Hidayet Türkoğlu da ziyarette bulunmuş ve daha iyi şartlarda daha iyi liglerde forma giymek isteyen katılımcı sporcuların sorularını yanıtlamış ve tavsiyelerde bulunmuştur.

UBA Turkey Games olarak adlandırdığımız etkinliğin ikinci ayağı Esenler Belediyesi’nin de desteği ile dünyanın farklı ülkelerinden sporcu ve basketbol adamlarını kulüplerimiz ile İstanbul’da tekrar bir araya getirmiştir.

2016 Ocak ayında başlayan kamp, ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı oynanan müsabaka ile başlamış ve sırasıyla Bursaspor deplasmanı, FMV Işıkspor ve İstanbul Teknik Üniversitesi maçları ile devam etmiştir.

Basında UBA Pro Exposure

  • 1 + 98 =