UBA International bir ilke daha imza attı!
Türkiye ve Kosova’da gerçekleştirdiği NCAA onlaylı showcase etkinliklerine bu yıl ilk kez Almanya’yı da ekleyen UBA International, oradaki genç sporcuların hem eğitim hem de spor alanında hedefledikleri kariyerlere bir adım daha yaklaşmalarını sağladı.

13-21 yaş arasındaki basketbolculara ABD’deki lise ve üniversitelerden spor bursu alma fırsatı tanıyan NCAA Onaylı Basketbol Seçmeleri, 27-28 Nisan tarihlerinde düzenlendi.

Almanya’nın ilk ve tek resmi NCAA onaylı seçmelerini düzenleyen UBA International tarafından dokuzuncusu düzenlenen seçmelere onlarca genç basketbolcu katıldı. Bielefeld şehrinde düzenlenen Almanya Showcase’te, iki gün boyunca oynanan maçlar katılımcılara yeteneklerini sergileme fırsatı sundu.

YERLİ VE YABANCI DENEYİMLİ ANTRENÖRLER TAKİP ETTİ

Almanya Showcase 2019’da oynanan maçların, Amerika’daki lise ve üniversite yetkililerinin izleyebilmesi amacıyla video kayıtları alındı. Seçmeleri yerinde izlemeyi tercih eden deneyimli yerli ve yabanci antrenörler de vardı.

Geçen senelerde İstanbul,İzmir,Ankara,Almanya ve Kosova’da “Showcase” adıyla düzenlenen seçme etkinliklerinin ardından birçok genç sporcu ABD’den kazandıkları burslarla hem basketbol kariyerleri hem de eğitim hayatları açısından önemli adımlar atmıştı.

UBA International Istanbul Showcase sonrasında da birçok Alman sporcuya ABD okulları burslu olarak kapılarını açacak..

GENÇ SPORCULAR İÇİN EĞİTİMİNİ VE KARİYERİNİ ABD’DE SÜRDÜRME FIRSATI DOĞUYOR

Bu seçmelerde kendilerini ispatlayan sporcular ABD’deki lise veya üniversitelerde basketbol bursuyla hem sportif kariyerlerini hem de eğitim hayatlarını bir arada sürdürme ve yabancı dil öğrenme şansını yakalayabiliyor.